niinii

You are here

Erakorraline abi

Perearstikeskuse telefon: 608 4073
välismaalt helistades +372 608 4073
Telefon on kuuldel keskuse lahtioleku aegadel E,T, N, R kell 8-16, K kell 9-17 NB! Telefonihäire korral kirjutage meilile!!!!

PEREARSTI NÕUANNE 1220 on üleriigiline telefon, kust saab meditsiinilist nõu 24 tundi ööpäevas eesti ja vene keeles
TALLINAS SAAB ABI KA VALVEKLIINIKUST , VAATA: www.valvekliinik.ee

ERAKORRALINE ABI:
1. Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonnas, RAVI TN. 18. Vältimatu on arstiabi siis, kui selle edasilükkamine ohustab otseselt inimese elu või tervist.
Arstiabi saavad täiskasvanud ja lapsed alates 15. eluaastast. Silmaprobleemide korral vanus oluline pole. Ööpäevaringselt töötavad osakonnas 2 EMO arsti ja traumatoloog; erakorralisi silmahaigeid võtab vastu silmaarst kl. 08.00 – 20.00.
2. Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond , SÜTISTE TEE 19. Tegemist on Eesti suurima töömahuga ööpäevaringselt töötava keskusega, kus osutatakse erakorralist arstiabi kõikidel erialadel. Aastas saab abi ligi 70 000 patsienti, seega ööpäevas ca 190 patsienti. Nendest keskmiselt 57 patsiendile antakse abi traumapunktis. Kiirabiga tuuakse igal aastal ca 4500 patsienti. EMOst algab haigla inimesele, kellel on tekkinud järsult tervise halvenemine ja kes vajab kiirelt meedikute abi. Vastavalt järjekorranumbri süsteemile pöördub patsient esmalt registratuuri, kus talle vormistatakse patsiendikaart ja pärast seda võtab ta vastu triaažiõde, kelle ülesanne on välja selgitada, kui kiiret ja millise spetsialisti abi vajatakse ning suunab haigestunu konkreetse arsti vastuvõtule. EMOs tegelevad patsientidega erakorralise meditsiini arstid, kes käsitlevad konkreetse inimese seisundit kui tervikut ja vajadusel kutsuvad teisi arst-konsultante. Sõltuvalt seisundist satub patsient läbivaatusruumi, jälgimisruumi või intensiivravisaali.
Infot patsientide seisundi kohta saab telefonilt 617 1369.
3. Lääne - Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakond, PALDISKI MNT68:
Osakond töötab ööpäevaringselt, teenindame erakorraliste tervisehäiretega haigeid (alates 15 eluaastast).
.Osakonna koosseisus EI TÖÖTA: •Traumapunkt•Silmaarst•Kõrva-, nina- ja kurguarst
4. Tallinna Lastehaigla, TERVISE 28 , Vastuvõtuosakonna registratuur avatud ööpäev läbi , telef :697 7146
Traumapunkti registratuur , avatud 10:00–22:00,tel 697 7194
Pediaatrid ja lastekirurgid valvavad meie haiglas ööpäev läbi.
Kõrva-nina-kurguarst E-R kell 08:00–18:00, L-P kell 08:00-16:00.
Valvearstid teenindavad lapsi elavas järjekorras. Eelisjärjekorras on erakorralises seisundis tulnud või toodud haiged.
Abivajaduse kiiruse määrab õde, kes:küsitleb patsienti/vanemat kaebuste suhtes;määrab patsiendi olulised tervisenäitajad;dokumenteerib andmed;
5.Näo-lõualuude piirkonna ägedad haigestumised ja traumad:
Tallinna Hambapolikliinik, TOOMPUIESTEE 4: esmaabi hambavalu ja -traumade korral kõikidel nädalapäevadel ja riiklikel pühadel.
Valvearsti vastuvõtule samaks päevaks (E-R) palume teil eelnevalt registreeruda telefoni teel. Infotelefon 1920
Esmaabivastuvõtu sujumiseks teeb hambaarst valvepäeval ainult kiireloomulisi raviprotseduure. Aeganõudvamate protseduuride, nagu hammaste plombeerimine, juurekanalite laiendamine, hambakivi eemaldamine jpm tegemiseks palume registreeruda hambaarsti plaanilisele visiidile.
Valvearsti ja -kirurgi töös tuleb ette erakorralisi olukordi, seepärast võivad vastuvõtuajad edasi nihkuda. Palume mõistvat suhtumist, kui teie ooteaeg pikeneb.
Nädalavahetustel ja riiklikel pühadel toimub esmaabivastuvõtt elava järjekorra alusel. Kui abivajajaid on palju, võib ooteaeg olla pikem. Palume varuda aega ja kannatust.
Hambaravi esmaabi on tasuline. Alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest maksab Eesti Haigekassa. Täiskasvanud patsiendi eest tasub haigekassa vaid juhul, kui tegu on vältimatu abiga. Vältimatu abi vajaduse üle otsustab hambaarst pärast patsiendi läbivaatust.
Vastuvõtule tulles palume kaas võtta pildiga isikuttõendav dokument.

6. Erakorraline abi SILMAprobleemide korral: Ida-Tallinna Keskhaigla, erakorralise meditisiini oskaond RAVI TN.18
tööpäevadel Magdaleena polikliinikus PÄRNU MNT.104, kell 8-15
Magdaleena üksuse vältimatu abi silmakabinetti peaksid pöörduma, kui sind vaevab:
silmade rähmamine udune nägemine
hõljuv must täpp silma ees
punetavad või sügelevad silmalaud
nägemise järk-järguline halvenemine
Silma trauma, põletuse, söövituse, nägemise äkilise muutuse või muu raskema ning kiiret abi vajava silma probleemi korral pöördu Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda, tööpäevadel kell 8-20.00 ja puhkepäevadel ja riiklikel pühadel 9-20.00 Infot EMOs viibivate haigete kohta saad telefonidel:
registratuur 620 7040, triaažiõde 620 7942